Ajalugu  

  Toodang  

  Lingid  

  Memuaarid  

  Vrakigalerii  

  Arhiivkogu  

  Muud maaparandusmasinad  

  Info   
Drenaaži kaevamise ajastu uus algus

Otsingusõna(d):

Toodang : Väiketraktorid

1980.-tel aastatel püüti alustada ka väikemajapidamistesse sobivate neljarattaveoga väiketraktorite tootmist. Prototüübiks valiti analoogne Tšehhoslovakkia päritolu keskliigendiga traktor TZ-4K-14, kasutati ka sama traktori mootorit. Vahepeal prooviti ka traktori T-25 mootoriga varianti, kuid peagi pöörduti tagasi esialgse konstruktsiooni juurde. Esimene katsemudel valmis 1986. aastal ja väiketraktori mudelitähiseks sai Motoagregaat MA-6210.

Traktori rippseade võimaldab kõrvuti omakonstruktsiooniliste rippriistadega kasutada ka standardseid, traktorile T- 25A ettenähtud rippriistu.

MA-6210 põhilised puudused on hüdraulise rooli puudumine, mis tekitab roolikarpide purunemist, liiga lühikesed veoaisad, mis ei tõsta rippriista piisavalt kõrgele ning veidi nõrga võitu mootor.

Kahjuks ei jõutud väiketraktorite tootmisega kaugemale tosinkonnast katseeksemplarist, kuna 1980.-te aastate lõpu ning 1990.-te alguse uued tuuled Eesti majanduses lõpetasid traktoriga tegelemise päevapealt. Samuti oleks väiketraktor tol ajal niigi nigelas seisus Eesti farmeritele liiga palju raha maksma läinud ja kasumi korjamine inimestelt, keda tuleks hoopis jalule aidata poleks olnud ilus.

<<1234>>

Tugevalt ümberehitatud väiketraktor MA 6210
Foto: Silver Kuik
Väiketraktor MA 6210
Väiketraktor MA 6210
Foto: Arvo Mägi arhiiv
T-25 mootoriga väiketraktor. Vasakul TK Talleks peadirektor P. Treier
T-25 mootoriga väiketraktor. Vasakul TK Talleks peadirektor P. Treier
Foto: Arvo Mägi arhiiv