Ajalugu  

  Toodang  

  Lingid  

  Memuaarid  

  Vrakigalerii  

  Arhiivkogu  

  Muud maaparandusmasinad  

  Info   
Drenaažiekskavaatorid
Teehöövlid
Tranšee-ekskavaatorid
Väiketraktorid
Laadurid
Drenaaži kaevamise ajastu uus algus

Otsi:

Toodang : Väiketraktorid

1980.-tel aastatel püüti alustada ka väikemajapidamistesse sobivate neljarattaveoga väiketraktorite tootmist. Prototüübiks valiti analoogne Tšehhoslovakkia päritolu keskliigendiga traktor TZ-4K-14, kasutati ka sama traktori mootorit. Vahepeal prooviti ka traktori T-25 mootoriga varianti, kuid peagi pöörduti tagasi esialgse konstruktsiooni juurde. Esimene katsemudel valmis 1986. aastal ja väiketraktori mudelitähiseks sai Motoagregaat MA-6210.

Traktori rippseade võimaldab kõrvuti omakonstruktsiooniliste rippriistadega kasutada ka standardseid, traktorile T- 25A ettenähtud rippriistu.

MA-6210 põhilised puudused on hüdraulise rooli puudumine, mis tekitab roolikarpide purunemist, liiga lühikesed veoaisad, mis ei tõsta rippriista piisavalt kõrgele ning veidi nõrga võitu mootor.

Kahjuks ei jõutud väiketraktorite tootmisega kaugemale tosinkonnast katseeksemplarist, kuna 1980.-te aastate lõpu ning 1990.-te alguse uued tuuled Eesti majanduses lõpetasid traktoriga tegelemise päevapealt. Samuti oleks väiketraktor tol ajal niigi nigelas seisus Eesti farmeritele liiga palju raha maksma läinud ja kasumi korjamine inimestelt, keda tuleks hoopis jalule aidata poleks olnud ilus.

<<1234>>

Väga originaali lähedane traktor Motoagregaat MA 6210
Foto: AMF kasutaja motoagregaat
Traktor Motoagregaat MA 6210
Foto: AMF kasutaja motoagregaat
Traktor Motoagregaat MA 6210
Foto: AMF kasutaja motoagregaat
Tehasesilt
Tehasesilt
Foto: AMF kasutaja motoagregaat
Talleksi väiketraktor
Talleksi väiketraktor
Foto: 1993. a. ajalehest Järva Teataja
Tugevalt ümberehitatud MA 6210
Foto: Silver Kuik